Mandag 15. oktober 2001 var klubbens medlemmer samlet i hagen til innvielsesfest for nye og nyoppussede lokaler. Klubbens leder Kaj W. Jørgensen ønsket velkommen etter alle forutgående begivenheter. En person hadde påtatt seg å bygge om og renovere klubblokalene til 1. oktober. Men denne personen forsvant og pengene som var betalt i forskudd med ham. Underslaget ble politianmeldt, men anmeldelsen ga ingen resultater, og klubbens økonomi var betydelig svekket.

Men som Kaj sa til forsamlingen «goda, duktiga ock villiga klubbmedlemmer och vänner har ställt upp och arbetat mycket hårdt». Den innsatsen Kaj her sikter til, ble utført med stor iver og megen dyktighet.

Klubblokalet som tidligere hadde vært i bygningens øvre etasje ut mot Calle Suecia ble nå leid ut som leilighet, og klubben rykket inn i nyoppussede lokaler ut mot den praktfulle hagen med et (riktignok ikke særlig brukbart) basseng.

Klubben hadde fått sine nåværende lokaler.